Ładowanie Wydarzenia

Miesiąc Języka Ojczystego – KONKURSY

Szanowni Państwo,

Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przy współpracy z Kołem Naukowym Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia organizuje od 21 lutego do 21 marca 2022 roku Miesiąc Języka Ojczystego. W ramach tego przedsięwzięcia odbędą się trzy konkursy skierowane do uczniów polskich szkół, na które w imieniu organizatorów pragniemy zaprosić.

VII Ogólnopolski Konkurs na gadkę “Gadajcie, w co Wasze dziadki się we wsi bawili”.

Udział w konkursie polega na przesłaniu pracy konkursowej w formie nagrania filmowego w postaci gwarowego niewierszowanego, oryginalnego (czyli wcześniej nieprezentowanego) monologu na zadany temat. Konkurs nie ma żadnych ograniczeń wiekowych!

W konkursie poza nagrodami głównymi przyznanymi przez jury złożone z profesorów Wydziału Polonistyki UJ, zostaną również przyznane nagrody publiczności.

Głosowanie na nagrodę publiczności będzie miało miejsce na facebookowej stronie Sekcji Dialektologii i Socjolingwistyki UJ oraz kanale YouTube Miesiąca Języka Ojczystego.

VII Ogólnopolski Konkurs na Reklamę “Dobra zabawa to super sprawa”.

Udział w konkursie polega na przesłaniu pracy konkursowej w postaci oryginalnego, nagranego przez Uczestników filmu reklamującego dowolny produkt, ideę lub usługę. Reklama musi być związana z tematem konkursu. Podczas finału uczestnicy będą prezentować swoją pracę ustnie i w formie multimedialnej.

 

Konkurs dedykowany jest dla wszystkich klas szkół podstawowych!III Edycja Konkursu „Twoja dzielnica — Twoja mównica”Udział w konkursie polega na stworzeniu oryginalnej pracy literackiej, w której zostanie zaprezentowana wybrana odmiana środowiskowa języka polskiego (np. język lekarzy, kolejarzy, muzyków, mechaników itd.). Gatunek pracy jest dowolny  może być to opowiadanie, wiersz, piosenka, scenariusz itd.

Kierowany do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych.

Terminy:

  • Koniec nadsyłania prac konkursowych — 5 kwietnia 2022 r.
  • Ogłoszenie wyników I etapów konkursów — do 10 kwietnia 2022 r.
  • Wszyscy finaliści zostaną poinformowani w jakiej formie odbędzie się finał do 10 kwietnia. Podczas finałów zostaną ogłoszone wyniki konkursów.

Szczegóły oraz regulaminy z formularzami zgłoszeniowymi dostępne są na stronie: http://mjo.uj.edu.pl/konkursy-2022/

 

Instrukcja korzystania z WeTransfer: http://mjo.uj.edu.pl/wp-content/uploads/WeTransfer_instrukcja.pdf

 

Zapraszamy także do zapoznania się z innymi inicjatywami odbywającymi się w ramach Miesiąca Języka Ojczystego, w tym celu zapraszamy do śledzenia naszego fanpage’a: https://www.facebook.com/miesiacjezyka

 

Z szacunkiem

Koordynatorzy Miesiąca Języka Ojczystego UJ 2022

Dni
Godzin
Minut
Sekund
  • Początek
    21 lutego - 8:00am
  • Koniec
    5 kwietnia - 5:00pm
Skip to content