Rok szkolny 2021/2022 wystartował

 

Uroczystości rozpoczynające nowy rok szkolny w Zespole Szkół Samochodowych rozpoczęły się Mszą św. w Kościele Św. Józefa na Staromieściu o godz. 9:00.

O godz. 10:15 i 11:00 w budynku szkoły uczniowie poszczególnych klas spotkali się ze swymi wychowawcami. W salach lekcyjnych odśpiewany został hymn państwowy a Dyrektor Szkoły Pan Zbigniew Pinkowski przez radiowęzeł powitał wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły w nowym roku szkolnym. Słowo do młodzieży wygłosił też szkolny katecheta – ks. Paweł Białek. Również przedstawiciel samorządu uczniowskiego – Tymek Kwolek z kl. 3cT – zaprezentował okolicznościowe przemówienie.

Po uroczystościach szkolnych przedstawiciele młodzieży (Szymon Trojnar z kl.4eTM, Bartek Balawejder z kl.4eTM, Tymek Kwolek z kl.3cT, Kacper Czapka z kl.3cT, Hubert Hul z kl.3cT) wraz z opiekunem samorządu uczniowskiego Panią Barbarą Piotrowską uczestniczyli w miejskich obchodach inauguracji nowego roku szkolnego. Prezydent Miasta Rzeszowa Pan Konrad Fijołek skierował do całej społeczności z różnych rzeszowskich szkół (nauczycieli, pracowników jednostek edukacyjnych, rodziców, a w szczególności młodzieży) słowa otuchy na rozpoczynający się rok szkolny. Życzył uczniom, by nadchodzący czas 10 miesięcy był dla nich ekscytującą, wspaniałą i pasjonującą przygodą, która rozbudzi w nich ciekawość otaczającego świata oraz innych ludzi. Uczniowie każdej szkoły otrzymali flagę z herbem Rzeszowa.

Rok szkolny 2021/2022 można uznać za rozpoczęty.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments